Kontakt:

Stavební servis CB s.r.o.
provozovna:
Kamarytova 2689
370 06 České Budějovice

+420 602 436 197
info@stavebniserviscb.cz
www.stavebniserviscb.cz


Zobrazit větší mapu

QR kód:
qr

Fakturační údaje:

IČ: 26093286
DIČ: CZ26093286

sídlo:
Žitná 8
Hracholusky
384 11 Netolice

 

Příběhy z praxe

Jedná se o výběr několika příběhů popsaných tak, jak je přinesl život.

Okenní otvory

Stavební firma použila u okenních otvorů rodinného domu běžné cihelné bloky místo výrobcem doporučených bloků opatřených drážkou pro tepelnou izolaci. Tím by vznikly ve špaletě oken a balkonových dveří významné tepelné mosty se všemi negativními následky. Chybu jsme naštěstí odhalili téměř okamžitě, stavební firma bloky vyměnila.

Po instalaci oken a po provedení omítek by se takováto závada zakryla a projevila by se až po nastěhování během topné sezóny vlhnutím a časem i vznikem plísní. Náprava by pak byla drahá a velmi nepříjemná pro obyvatele domu.  

Vchodové dveře

Stavebník vytvořil pod vchodovými dveřmi tepelný most tím, že propojil bez přerušení betonový podklad podlahy uvnitř a venku. Náprava byla jednoduchá, protože jsme stavebníka na chybu včas upozornili.

Střecha

Firma ve snaze ušetřit finance instalovala jen polovinu z výrobcem doporučeného počtu odvětrávacích tašek a úplně vynechala protisněhové háky. Nápravu po našem nátlaku nakonec zjednala na své náklady.

Pokládka dlažby

Stavebník si sám sjednal firmu na nákup a pokládku dlažby do dvou místností. Dodavatel odmítl sepsat smlouvu s tím, že mezi džentlmeny stačí ústní dohoda. Cenově a termínově dohoda stavebníkovi vyhovovala. Obratem objednal další řemeslníky tak, aby práce plynule navazovaly.

S desetidenním zpožděním přijeli dva pracovníci firmy s tím, že vybraných dlaždic bohužel nemají dost na celou podlahu. V časové tísni přistoupil stavebník na pokládku ve dvou etapách.

Po pokládce druhé části stavebník zjistil, že mají dlaždice mírně jiný odstín. S tím se nakonec smířil. Brzy po nastěhování do nového domu se začaly dlaždice uvolňovat od podkladu. Dodavatel prací reklamaci neuznal s tím, že dlažba byla vystavena neadekvátnímu namáhání při dostavbě domu a že jsou nekvalitní podkladové betony.

Teprve v této fázi požádal stavebník o pomoc naši firmu. Po delších tahanicích se nám podařilo sjednat částečnou nápravu. Na domě jsme ovšem bohužel objevili řadu dalších stavebně-technických závad.